Awans mimo porażki. AC Milan w kolejnej rundzie Ligi Europy [WIDEO]

Loic Baratoux / pressfocus
AC Milan zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy. Włosi przegrali z Rennes 2:3 (1:1), ale we wcześniejszym meczu byli zdecydowanie lepsi od Francuzów.
AC Milan przystępował do czwartkowego spotkania z bardzo komfortową zaliczką. W starciu w Mediolanie podopieczni Stefano Pioliego wprost rozbili Rennes (3:0), co właściwie zamknęło kwestię awansu.
Niemniej rewanż rozpoczął się dla Francuzów wyjątkowo dobrze. Już w 11. minucie do siatki rywali trafił Benjamin Bourigeaud. Na jego trafienie jeszcze przed przerwą odpowiedział jednak świetnie dysponowany Luka Jović.
Po zmianie stron w natarciu byli gospodarze. W 52. minucie otrzymali oni rzut karny po faulu Simona Kjaera. Pewnym strzałem z wapna popisał się wspomniany już Bourigeaud.
AC Milan nie odpuszczał, gdyż wynik meczu na 2:2 zmienił Rafael Leao. W dalszej części spotkania błąd we własnej "szesnastce" popełnił jednak Jovic. Napastnik zagrał piłkę ręką, a sędzia wskazał na "jedenastkę".
Rzut karny ponownie bez większego trudu wykorzystał Bourigeaud. Tym samym Francuz skompletował hat-tricka, zaś jego Rennes zaliczyło honorowe zwycięstwo. W 1/8 finału powalczy jednak AC Milan, który w dwumeczu wygrał 5:3 (3:0, 2:3).
Hubert Kowalczyk22 Feb · 20:40