Axel Witsel: Kluczowy był pierwszy gol

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Belgii, która w pierwszym spotkaniu na Euro 2016 przegrała z Włochami 0:2, dzisiaj pokonała 3:0 Irlandię. Pomocnik "Czerwonych Diabłów", Axel Witsel powiedział po meczu, że kluczowe było dla jego drużyny zdobycie pierwszego gola – poinformowano na stronie internetowej UEFA.

Cała drużyna rozegrała świetne spotkanie. W pierwszej połowie nie pozwalaliśmy Irlandii na stwarzanie zagrożenia pod naszą bramką. Niemal cały czas byliśmy na jej połowie boiska i mieliśmy sporo okazji. Najtrudniejszym zadaniem było zdobycie pierwszego gola. On był kluczowy. Później mogliśmy ich strzelić jeszcze kilka. Teraz musimy powtórzyć to w meczu ze Szwecją – powiedział Witsel.

Wszystkie gole dla drużyny prowadzonej przez Marca Wilmotsa padły w drugiej połowie spotkania. Dwa trafienia zaliczył Romelu Lukaku, a jedno Witsel.

Ostatnimi rywalami Belgów w fazie grupowej będą Szwedzi. Spotkanie odbędzie się w środę na Allianz Riviera w Nicei.