Barca gromi, Messi czaruje z wolnego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06/01/16 22:37, Komentarzy: 6

0
6

FC Barcelona pokonała u siebie Espanyol Barcelona 4:1 (2:1) w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla.

Na Camp Nou rozpoczęło się od niespodziewanego prowadzenia gości. Po zaledwie dziewięciu minutach gry gola dla "Papużek" zdobył Ekwadorczyk Felipe Caicedo.

Zimny prysznic podział mobilizująco na "Blaugranę", która niedawno z lokalnym rywalem straciła punkty w meczu Primera Division. Jeszcze przed przerwą straty z nawiązką odrobił Leo Messi, który dwukrotnie trafił do siatki (w tym raz perfekcyjnie uderzając piłkę z rzutu wolnego), a cztery minuty po zmianie stron po zagraniu Argentyńczyka wynik podwyższył Gerard Pique.

Espanyol kończył mecz w podwójnym osłabieniu. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Paragwajczyk Hernan Perez, a zaledwie cztery minuty później arbiter od razu wyrzucił z boiska Senegalczyka Pape Diopa.

Podopieczni Luisa Enrique dobili przeciwnika dopiero dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, kiedy to efektowne zwycięstwo przypieczętował jeszcze Brazylijczyk Neymar. Rewanż na Estadi Cornella-El Prat odbędzie się 13 stycznia.