Barca miażdży Valencię, 500. gol Messiego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03/02/16 23:13, Komentarzy: 11

6
11

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Valencię 7:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Hiszpanii. Dla drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique było to ósme zwycięstwo z rzędu.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Luis Suarez w 7. minucie gry. Urugwajczyk otrzymał podanie od Neymara i zaskoczył Matthew Ryana strzałem z ostrego kąta. Pięć minut później 29-latek zaliczył swoje drugie trafienie. Tym razem asystę przy jego bramce zanotował Aleix Vidal.

Od 29. minuty spotkania katalońska drużyna prowadziła już 3:0. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał wtedy Lionel Messi. W doliczonym czasie do pierwszej połowy Barcelona mogła strzelić czwartą bramkę, ale Neymar nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę wcześniej z boiska za czerwoną kartkę usunięty został kapitan "Nietoperzy", Shkodran Mustafi.

Niecały kwadrans po przerwie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Messi. Dla Argentyńczyka był to 500. gol w karierze.

28-latek później jeszcze raz pokonał Ryana, a w końcówce meczu kolejne dwa trafienia zaliczył Suarez.

Następnym rywalem "Blaugrany" będzie Levante. Mecz 22. kolejki Primera Division odbędzie się w niedzielę na Estadio Ciudad de Valencia. Rewanżowe spotkanie Valencii z Barceloną rozegrane zostanie 10 lutego.

W drugim półfinale Celta Vigo będzie mierzyła się z Sevillą. Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w czwartek na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.