Barca ograła Atletico w Pucharze Króla. Wspaniała akcja Suareza! [VIDEO]

Shutterstock
W pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla Atletico Madryt przegrało u siebie z Barceloną.

Mecz rozpoczął się od kilku minut wysokiego pressingu Atletico i wydawało się, że gościom będzie trudno o zawiązanie akcji ofensywnej. Nic bardziej mylnego - już w siódmej minucie Suarez przeprowadził fantastyczną, indywidualną akcję, urwał się całej linii defensywnej rywala i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. 1:0!
Chwilę później odpowiedzieli gospodarze - po strzale głową Godina zapachniało bramką, ale ostatecznie piłka nie trafiła do siatki.

Ekipa Diego Simeone próbowała dalej naciskać Blaugranę, ale nie stwarzała większego zagrożenia. W przeciwieństwie do Messiego, który w 33 minucie popisał się ładnym uderzeniem z ponad 25 metrów - futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i nie dała żadnych szans na obronę. 2:0!

Do przerwy więcej goli nie padło, pięć minut po wznowieniu dogodną sytuację na zdobycie bramki kontaktowej zmarnował Gabi, który zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i stracił piłkę.

Jednak co się odwlecze... W 59 minucie dobrze w polu karnym znalazł się Griezmann i z kilku metrów głową wpakował piłkę do bramki. 2:1! Kilka minut później ten sam zawodnik mógł doprowadzić do remisu, ale trafił w golkipera.

W 64 minucie żółtą kartką za ostre wejście został ukarany Neymar, co wyeliminowało go z meczu rewanżowego.

Trzy minuty później z przewrotki próbował Carrasco, ale skończyło się na strachu dla mistrzów Hiszpanii.

W 76 minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Messi, ale Moya wyjął zmierzającą w okienko piłkę. Powtórki pokazały, że w interwencji pomogła poprzeczka.

Pięć minut później gospodarze mieli dwie dobre sytuacje na wyrównanie, ale najpierw Gameiro nie trafił w bramkę, później nieudana okazała się również próba piętą Fernando Torresa.

W samej końcówce Atletico dalej naciskało, ale nie dało rady doprowadzić do wyrównania - w efekcie wynik znacznie przybliża do awansu ekipę Luisa Enrique. Rewanż już w najbliższy wtorek na Camp Nou.

Atletico Madryt - Barcelona 1:2
0:1 Luis Suarez 7