Barca triumfuje w KMŚ! [video]

Francesc Juan / Shutterstock.com
Barcelona pokonała River Plate i zdobyła Klubowe Mistrzostwo Świata.

Hiszpanie byli faworytem. W półfinale River Plate Buenos Aires zwyciężył 1:0 z reprezentującym gospodarzy zespołem Sanfrecce Hiroshima, a FC Barcelona pokonała chińskie Evergrande Kanton 3:0.

Pierwszego gola strzelił w 36 minucie Leo Messi, wykorzystując zagranie Neymara. Argentyńczyk zaliczył dziś 499 mecz w drużynie Blaugrany, zdobywając trofeum numer 26 w jej barwach - tym samym prześcignął pod tym względem Xaviego.

Zaraz po wznowieniu na 2-0 podwyższył Luis Suarez. Kontra Barcelony doprowadziła go do sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala, Urugwajczyk zdecydował się kopnąć między nogami interweniującego Barovero i nie spudłował.

Siedem minut później Suarez sprawił, że kibice River przestali mieć jakiekolwiek nadzieje. Po świetnym dośrodkowaniu Neymara nie pozostało mu nic innego, jak zamienić podanie na gola - co też uczynił, ustalając wynik meczu na 3-0.

Tym samym Barcelona po raz trzeci triumfowała w Klubowych Mistrzostwach Świata. Poprzednio wygrała je w 2009 i 2011 roku. Jest rekordzistą w liczbie tytułów tych rozgrywek.