Barcelona blisko Superpucharu Hiszpanii. Pewne zwycięstwo z Sevillą [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14/08/16 23:54, Komentarzy: 13

0
13

Barcelona wygrała z Sevillą 2:0 w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Rewanż w środę na Camp Nou.

Od początku mecz był bardzo zacięty. Barcelona jedyną dobrą sytuację do strzelenia gola stworzyła sobie w 6. minucie. Luis Suarez przegrał jednak pojedynek z Sergio Rico. Później coraz śmielej poczynali sobie gracze Sevilli, ale nie zagrozili poważniej bramce Barcelony.

Pierwsza połowa stała pod znakiem kontuzji piłkarzy Luisa Enrique. Jako pierwszy boisko opuścił Jeremy Mathieu, którego zastąpił Lucas Digne. Niedługo później za Andresa Iniestę na boisko wszedł Denis Suarez. Według pierwszych informacji kapitan Barcelony doznał stłuczenia kolana.

Mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie w 54. minucie. Z głębi pola podał Denis Suarez, efektownie klatką piersiową zgrał Arda Turan, a akcję pewnym strzałem wykończył Luis Suarez.

Po zdobyciu gola Barcelona kontrolowała wydarzenia na boisku. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Sergi Roberto, ale jego mocny strzał odbił Rico.

W 81. minucie wynik meczu ustalił Munir. Rezerwowy Barcelony otrzymał prostopadłe podanie od Leo Messiego i sprytnym strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza Sevilli.

Gospodarze do końca meczu nie potrafili zagrozić bramce Claudio Bravo. Sami mogli za to stracić kolejne gole - niezłą sytuację do podwyższenia rezultatu miał Messi, a już w doliczonym czasie gry w polu karnym bez powodzenia szarżował Suarez.

Taki wynik praktycznie przesądził losy dwumeczu. Trudno bowiem sobie wyobrazić, by Sevilla w obecnej formie odrobiła straty na Camp Nou.
Mad_Mind
Zarejestrowany od: 112 dni
Ilość komentarzy: 805
Oceny: +6745
Manchester United Juventus Turyn Feyenoord Legia Warszawa Polska
15.08.2016 / 09:54:04
Barcelona już raczej może się cieszyć ze zdobycia Superpucharu Hiszpanii. Wątpię, by Sevilla mogła im zagrozić w rewanżu.
Kaamilos
Zarejestrowany od: 539 dni
Ilość komentarzy: 993
Oceny: +2988
15.08.2016 / 00:55:54
Brawo dla całej ekipy dobry mecz, po ciężkiej pierwszej połowie druga dużo lepsza... Barca udowodniła że defensywa jak i ofensywa jest dobrze zgrana. Świetna gra na lewym skrzydle nowego nabytku Digne, noi oczywiście na prawej wszechstronny Roberto pokazał kunszt, Pique jak zawsze filar razem z Masche, w ofensywie Messi świetny mecz jak zawsze geniusz, dobra gra El pistolero Rakiety i Denisa... Oraz świetne wejście Munira i po cudownej asyście Messiego bramka która pokazuje że jest godnym zmiennikiem dla MSN... Zaś Pierwsza bramka to piękna wrzutka Denisa Zgranie świetnie zgranie Ardy klatką i Suarez już wiedział co zrobić.... Wspaniały wieczór...Świetna zaliczka przed rewanżem na Camp Nou... VeB !!
kibol95
Zarejestrowany od: 213 dni
Ilość komentarzy: 517
Oceny: +4172
Śląsk Wrocław
15.08.2016 / 00:41:05
I weź to porównaj do meczu Arsenal - Liverpool. Niby grały lepsze zespoły (przynajmniej Arsenal przegrał z Barceloną, a Liverpool z Sevillą), a jednak nie było takiego dobrego meczu jak można było się spodziewać
titanum.87
Zarejestrowany od: 232 dni
Ilość komentarzy: 3182
Oceny: -11400
15.08.2016 / 00:30:27
/ -30
Messi znowu nic nie strzelił... nie dość, że okrada biedny fiskus, to jeszcze nie chce mu się bramek strzelać... Barca powinna go sprzedać, póki krasnale w cenie, bo po sezonie może być trudno.
Andrzej_I.
Zarejestrowany od: 286 dni
Ilość komentarzy: 139
Oceny: +818
15.08.2016 / 00:16:40
Po pierwszej połowie raczej miałem przeczucie że Sevilla coś strzeli a mecz skończy się jakimś bramkowym remisem, ale Barca uporządkowała swoją chaotyczną grę po przerwie. Sevilla na pewno chciała zagrać równie agresywnie w drugiej połowie, ale trudno zakładać taki pressing przez cały mecz, szczególnie na tym etapie przygotowań do sezonu. Z tego wzięła się niedokładność,którą wykorzystała Barcelona. Bardzo dobry Munir po wejściu ale zwracam też uwagę na Sergiego Roberto który moim zdaniem zagrał najlepiej w Barcelonie. W Sevilli świetny Vitolo, reszta bardzo nierówna.
CIawares1994pl
Zarejestrowany od: 430 dni
Ilość komentarzy: 64
Oceny: +533
Legia Warszawa FC Barcelona
15.08.2016 / 00:14:09
w pierwszej połowie drobna przewagę miała Sevilla ale niestety nie potrafiła tego skwitować bramką lub realnym zagrożeniem bramki Barcelony . Natomiast w drugiej połowie wyszło doświadczenie i zgranie zespołu . Jak dla mnie transfer lewego obrońcy Digne to jest najlepsze co mogło Barcelone spotkać w okienku . Facet jest od miesiąca w druzynie a gra jak bt grał 5 lat . Mam nadzieje ze Sevilla pokaże sie z dobrej strony w rewanżu ale może byc cieżko na Camp Nou
Andrzej_I.
Oceny: +818
15.08.2016 / 00:05:23
Sevilla wypunktowana w drugiej połowie. Dobra zmiana Munira, był w ataku,na skrzydle i pracował w obronie. Oby nie poszedł nigdzie na wypożyczenie. Sevilla na pewno postawi trudne warunki w rewanżu.
dawidinho
Zarejestrowany od: 1061 dni
Ilość komentarzy: 7812
Oceny: +45628
Borussia Dortmund
15.08.2016 / 00:01:58
Brakuje Krychy, ale Barcelona poradzi sobie.
ZielonYyy
Zarejestrowany od: 1530 dni
Ilość komentarzy: 3783
Oceny: +25715
Liverpool FC Borussia Dortmund FC Barcelona Raków Częstochowa
14.08.2016 / 23:59:37
No nie takie pewne bo Barcelona od 1 minuty spotkania musiała niesamowicie pracować w obronie ze wsparciem pomocników, bardzo podobał mi się występ Digne i Denisa Suareza będzie z nich pożytek, Suarez i Messi jak zawsze na wysokim poziomie.

Sevilla do straty pierwszej bramki spisywała się rewelacyjnie, tu mogło zdarzyć się wszystko jednak trzeba mieć koncentrację przez cały czas, Barca bezlitośnie to wykorzystała.
Hoekinso
Zarejestrowany od: 263 dni
Ilość komentarzy: 197
Oceny: +496
Argentyna Manchester City Niemcy Inter Mediolan FC Barcelona
14.08.2016 / 23:58:09
12 superpuchar Hiszpanii stał się faktem. Pewne zwycięstwo dojrzałej Barcelony po nieprzyjemnym dla oka meczu. Rewanż to formalność.
bebdzia
Zarejestrowany od: 1372 dni
Ilość komentarzy: 2677
Oceny: +20001
Chelsea Londyn Polska
15.08.2016 / 10:20:50
Nie takie rzeczy się działy w futbolu cwaniaczku. Liverpool potrafił strzelić 3 bramki w ciągu 45 minut. I to w finale Ligi Mistrzów... Sevilla ma na to 90 minut. Swoją drogą nie rozumiem rewanżu w finale. Tak ciężko to zrobić na neutralnym boisku?