Barcelona blisko Superpucharu Hiszpanii. Pewne zwycięstwo z Sevillą [VIDEO]

Natursports / Shutterstock.com
Barcelona wygrała z Sevillą 2:0 w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Rewanż w środę na Camp Nou.

Od początku mecz był bardzo zacięty. Barcelona jedyną dobrą sytuację do strzelenia gola stworzyła sobie w 6. minucie. Luis Suarez przegrał jednak pojedynek z Sergio Rico. Później coraz śmielej poczynali sobie gracze Sevilli, ale nie zagrozili poważniej bramce Barcelony.

Pierwsza połowa stała pod znakiem kontuzji piłkarzy Luisa Enrique. Jako pierwszy boisko opuścił Jeremy Mathieu, którego zastąpił Lucas Digne. Niedługo później za Andresa Iniestę na boisko wszedł Denis Suarez. Według pierwszych informacji kapitan Barcelony doznał stłuczenia kolana.

Mistrzowie Hiszpanii objęli prowadzenie w 54. minucie. Z głębi pola podał Denis Suarez, efektownie klatką piersiową zgrał Arda Turan, a akcję pewnym strzałem wykończył Luis Suarez.

Po zdobyciu gola Barcelona kontrolowała wydarzenia na boisku. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Sergi Roberto, ale jego mocny strzał odbił Rico.

W 81. minucie wynik meczu ustalił Munir. Rezerwowy Barcelony otrzymał prostopadłe podanie od Leo Messiego i sprytnym strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza Sevilli.

Gospodarze do końca meczu nie potrafili zagrozić bramce Claudio Bravo. Sami mogli za to stracić kolejne gole - niezłą sytuację do podwyższenia rezultatu miał Messi, a już w doliczonym czasie gry w polu karnym bez powodzenia szarżował Suarez.

Taki wynik praktycznie przesądził losy dwumeczu. Trudno bowiem sobie wyobrazić, by Sevilla w obecnej formie odrobiła straty na Camp Nou.