Barcelona lepsza od Atletico w Madrycie! Przesądził gol Messiego w końcówce meczu [VIDEO]

imagestockdesign/Shutterstock
Atletico Madryt przegrało u siebie z FC Barceloną 1:2 w 24 kolejce Primera Division.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, nie brakowało jednak sytuacji po jednej i drugiej stronie boiska.

W czwartej minucie po zamieszaniu w polu karnym Barcelony, do piłki doszedł Diego Godin, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Atletico po uderzeniu Lionela Messiego.

Niespełna dziesięć minut później próbował Antoine Griezmann, lecz jego strzał został zablokowany przez Samuela Umtitiego. Reprezentant Francji w 26 minucie po raz drugi próbował swojego szczęścia, huknął z 25 metra, ale doskonale spisał się Marc-Andre ter Stegen.

Trzy minuty później zakotłowało się pod bramką gospodarzy i piłka wpadła do siatki, ale sędzia dopatrzył się faulu Luisa Suareza.

Jeszcze przed przerwą znakomicie z rzutu wolnego uderzył Lionel Messi, lecz Jan Oblak stanął na wysokości zadania, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Reprezentant Słowenii po chwili znowu popisał się doskonałą interwencją, tym razem obronił strzał głową Gerarda Pique.

Po zmianie stron świetną okazję zmarnował Luis Suarez, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali, ale strzelił obok słupka. Za moment sytuacji sam na sam z ter Stegenem nie wykorzystał Antoine Griezmann.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 64 minuty. Jego autorem był Rafinha. Po zamieszaniu w polu karnym podopiecznych Diego Simeone i kilku zablokowanych strzałach, piłka wylądowała w końcu pod nogami gracza Barcelony, a ten wpakował ją do siatki z najbliższej odległości.

Goście z prowadzenia cieszyli się raptem sześć minut. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Koke, a do bramki Barcelony po uderzeniu głową trafił Diego Godin.

W 86 minucie zawodnicy Luisa Enrique ponownie objęli prowadzenie. Luis Suarez dograł w polu karnym do Lionela Messiego, jego pierwszy strzał został zablokowany, ale przy dobitce Argentyńczyk posłał już piłkę do bramki Jana Oblaka. Gwiazdor "Blaugrany" ustalił tym samym wynik spotkania.