Rekord Barcelony i cudowny gol Messiego [VIDEO]

FC Barcelona pokonała u siebie Sevillę 2:1 (1:1) w szlagierowym spotkaniu 26. kolejki hiszpańskiej Primera Division. To 34 mecz klubu z Katalonii z rzędu bez porażki. W ekipie z Andaluzji zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka.

Na Camp Nou prowadzenie dla gości uzyskał po dwudziestu minutach gry efektownym wolejem Victor Vitolo, który otrzymał bardzo dobre podanie od Francuza Benoita Tremoulinasa.

Niespełna kwadrans przed przerwą wyrównał kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Leo Messi. Dla Argentyńczyka było to szesnaste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Trzy minuty po zmianie stron Luis Suarez w polu karnym wyłożył idealnie piłkę do Gerarda Pique i ten z kilku metrów strzelił drugiego gola dla "Blaugrany". Podopieczni Luisa Enrique utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka i w ten sposób zachowali ośmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Atletico Madryt.

Był to 34 mecz Barcelony bez porażki. Klub z Katalonii wyrównał tym samym rekord pod względem liczby meczów bez przegranej należący do Realu Madryt.

Ekipa dowodzona przez Unaia Emery'ego doznała natomiast siódmej porażki w tym sezonie i spadła na szóste miejsce w klasyfikacji.