Barcelona ograła Sevillę na wyjeździe. 500 gol Messiego dla Barcy! [VIDEO]

imagestockdesign/Shutterstock
FC Barcelona pokonała Sevillę na wyjeździe 2:1. Pięćsetnego gola dla klubu z Katalonii w swojej zawodowej karierze zdobył Lionel Messi.

469 bramek w oficjalnych spotkaniach oraz 31 w meczach towarzyskich - tyle razy Argentyńczyk trafiał do siatki rywali w barwach "Blaugrany".

Messi wpisał się na listę strzelców w 43 minucie. 29-letni napastnik pokonał bramkarza rywali precyzyjnym strzałem koło słupka tuż zza pola karnego. To był gol wyrównujący.

Wcześniej - w 15 minucie - dla gospodarzy trafił Vitolo. Hiszpan wykorzystał świetne podanie Pablo Sarabii, wyszedł sam na sam z ter Stegenem i umieścił piłkę w siatce.

Wynik spotkania w drugiej połowie ustalił Luis Suarez. Messi popędził z piłką w stronę bramki Sevilli, w polu karnym świetnie odnalazł Luisa Suareza, który pewnym strzałem pokonał Sergio Rico.

Po zwycięstwie Barcelona ma na koncie 25 punktów i zajmuje drugie miejsce w lidze. Do lidera - Realu Madryt - traci dwa "oczka". Sevilla FC z 21 punktami plasuje się na piątej pozycji.