Barcelona i Real wciąż walczą o tytuł. Porażka Atletico z Levante i koniec marzeń o mistrzostwie [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08/05/16 18:53, Komentarzy: 21

6
21

Barcelona pokonała Espanyol 5:0, a Real Madryt Valencię 3:2. Atletico natomiast przegrało z Levante i pożegnało się z walką o tytuł mistrzowski.

Po 36 kolejkach w lidze hiszpańskiej wciąż wszystko było możliwe. Barcelona i Atletico miały po 85 punktów, a tuż za nimi znajdował się Real - 84 oczka.

Pierwsze 45 minut 37 kolejki wyjaśniło niewiele. Jako pierwszy z trójki walczącej o tytuł mistrzowski strzelanie zaczął Fernando Torres. Hiszpański napastnik otworzył wynik spotkania z Levante już w drugiej minucie, wykorzystując podanie Koke i w sytuacji sam na sam nie dając żadnych szans bramkarzowi.

W ósmej minucie prowadzenie objęła natomiast Barcelona. Przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lionel Messi.

Real Madryt z kolei dzięki trafieniu Cristiano Ronaldo na prowadzenie wyszedł w 26 minucie. "Królewscy" podwyższyli wynik na 2:0 po bramce Karima Benzemy i podobnie jak klub z Katalonii pierwszą odsłonę zakończyli z korzystnym dla siebie rezultatem.

Atletico tymczasem w 30 minucie straciło gola i po pierwszej części remisowało 1:1. W tym momencie układ tabeli wyglądał następująco - na pierwszym miejscu zawodnicy Luisa Enrique z 88 punktami, za nimi podopieczni Zinedine Zidane'a z 87 oczkami, a na trzecim miejscu gracze Diego Simeone - 86 pkt.

Już na początku drugiej połowy "Królewscy" stracili bramkę - na listę strzelców w 55 minucie wpisał się Rodrigo. Ale cztery minuty później swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pewnie wykończył bardzo ładną akcję całego zespołu.

Bardzo szybko dwie kolejne bramki zdobyła "Blaugrana" - dwukrotnie piłkę do siatki pakował Luis Suarez, pewnie zmierzający po koronę króla strzelców ligi hiszpańskiej. W 74 minucie mieliśmy już 4:0, a za moment trafienie dołożył Neymar i Barcelona była pewna zwycięstwa z Espanyolem.

Gol Andre Gomesa w 81 minucie zapewnił nam tymczasem emocje w pojedynku Realu z Valencią. Podopieczni Zinedine Zidane'a prowadzili bowiem już tylko 3:2 i nie mogli sobie pozwolić na kolejne potknięcie. Zadanie klubowi z Madrytu nieco ułatwił jednak Rodrigo, który w 85 minucie ujrzał czerwoną kartkę. Gospodarze ostatecznie wygrali i zachowali szansę na tytuł.

Atletico natomiast w 90 minucie straciło bramkę na 1:2 i raczej na pewno pożegnało się już z walką o tytuł mistrzowski. Katem zawodników Diego Simeone okazał się Giuseppe Rossi.

Po 37 kolejkach liderem nadal jest Barcelona - 88 punktów - na drugie miejsce wskoczył Real - 87 pkt - a na trzecie spadło Atletico - 85 oczek.