Barcelona przegrywa w Pucharze Króla! Rywale kończyli w "9", piękny gol Messiego i kontrowersje [VIDEO]

Shutterstock
Athletic Bilbao lepsze od Barcelony w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla.

Pierwsza połowa okazała się znakomita w wykonaniu gospodarzy i słaba w wydaniu gości. W 25 i 28 minucie Athletic wyprowadził dwa celne ciosy, z których Barcelona do przerwy już się nie podniosła.

Najpierw Aduriz skorzystał z dokładnego dośrodkowania Raula Garcii i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Blaugrany. Niedługo potem właśnie Aduriz dogrywał do strzelca drugiego gola, którym to strzelcem okazał się Williams.

Arbiter doliczył do pierwszej części gry trzy minuty i trzeba powiedzieć, że był to czas wypełniony kontrowersjami. Najpierw w polu karnym rywali padł Neymar, ale sędzia nie podyktował "jedenastki". To zdenerwowało zawodników Luisa Enrique, którzy tłumnie protestowali. Żółte kartki obejrzeli Iniesta i Alba, a kilkadziesiąt sekund później kartonik ujrzał również Sergio Busquets.

Do przerwy pachniało sporą sensacją. Niedługo po wznowieniu gościom udało się jednak zdobyć gola kontaktowego - z rzutu wolnego trafił Leo Messi, Iraizoz był blisko, ale nie zdołał wybronić precyzyjnego uderzenia.

Od 74 minuty Athletic musiał radzić sobie w osłabieniu - drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Raul Garcia. Jeśli kibice gospodarzy myśleli, że teraz będzie ciężko, to... Szybko musieli zrewidować swoje myślenia na "bardzo ciężko", bo już w 81 minucie kolejny gracz Athletic zobaczył drugą żółtą kartkę - tym razem był to Iturraspe, który nieprzepisowo powstrzymywał Neymara.

Barcelona atakowała, ale nie przynosiło to rezultatów. Piłkarzom Enrique brakowało precyzji, jak wówczas, gdy Suarez zbyt lekko lobował wysuniętego bramkarza. W efekcie goście nie odrobili strat i przegrali 1:2. Rewanż za tydzień na Camp Nou.