Barcelona rozbiła Bilbao, trzy gole Suareza

FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z Athletic Bilbao 5:0 (2:0) w niedzielnym spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Jednym z bohaterów tego meczu był Luis Suarez, który zdobył trzy bramki. Urugwajczyk wpisał się na listę strzelców w 47., 69. i 82. minucie. Pozostałe trafienia dla gospodarzy zaliczyli Ivan Rakitić, Neymar oraz Lionel Messi, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Warto odnotować, że goście grali przez większość spotkania w osłabieniu. Już w 4. minucie czerwoną kartką ukarany został Gorka Iraizoz, który przedwcześnie musiał udać się do szatni.

Barcelona zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Luisa Enrique mają na swoim koncie 45 punktów, z kolei Athletic Bilbao zdobył do tej pory 28 "oczek" i znajduje się na dziewiątej pozycji.