Barcelona rozbiła Eibar, dwa gole Messiego

FC Barcelona pokonała na wyjeździe SD Eibar 4:0 w meczu 28. kolejki Primera Division. Dla gospodarzy było to 37. spotkanie z rzędu bez porażki.

Pierwszego gola "Blaugrana" strzeliła w ósmej minucie gry. Luis Suarez wyłożył piłkę Munirowi El Haddadiemu, a ten z bliska skierował ją do bramki. Drugie trafienie katalońska drużyna zaliczyła cztery minuty przed przerwą. Lionel Messi wbiegł z piłką w pole karne i zaskoczył Asiera Riesgo strzałem w długi róg bramki.

Argentyńczyk kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry, zdobył swojego drugiego gola. Tym razem pokonał golkipera rywali strzałem z rzutu karnego. Wynik na 4:0 ustalił po indywidualnej akcji w 84. minucie gry, Luis Suarez.

Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique jest liderem ligi hiszpańskiej. Ma jedenaście punktów przewagi nad Atletico Madryt, które dzisiaj zmierzy się z Valencią. SD Eibar po porażce jest na ósmej pozycji w lidze.