Barcelona rozbiła Manchester City! Hat-trick Messiego!

Ververidis Vasilis/Shutterstock
FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Manchester City 4:0 (1:0) w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 3. kolejki grupy C rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Camp Nou do przerwy kibice oglądali jedną bramkę, którą po fatalnym błędzie defensywy przyjezdnych zdobył Leo Messi, a także dwie wymuszone zmiany w szeregach gospodarzy. Z powodu kontuzji murawę musieli bowiem opuścić Jordi Alba i Gerard Pique.

Osiem minut po zmianie stron Claudio Bravo zagrał piłkę ręką poza polem karnym i od tego momentu podopieczni Josepa Guardioli grali w osłabieniu. Mistrzowie Hiszpanii, a konkretnie Messi, szybko wykorzystali przewagę.

Argentyńczyk najpierw podwyższył precyzyjnym strzałem zza linii pola karnego, a później skutecznie przyłożył tylko nogę po zagraniu od Luisa Suareza. Efektowny sukces przypieczętował jeszcze minutę przed końcem Neymar, który wcześniej zmarnował także rzut karny.

Dzięki trzeciej z rzędu wygranej podopieczni Luisa Enrique umocnili się na prowadzeniu w tabeli. "The Citizens" doznali pierwszej porażki i są na drugiej pozycji.

Na trzecią lokatę awansowała Borussia Moenchengladbach, która pokonała w Glasgow miejscowy Celtic 2:0. Na obiekcie mistrzów Szkocji gole dla "Źrebaków" zdobyli w drugiej połowie Lars Stindl i Andre Hahn.