Barcelona rozgromiła Alaves i awansowała na pozycję lidera

Christian Bertrand/Shutterstock
FC Barcelona rozgromiła na wyjeździe Deportivo Alaves 6:0 w drugim sobotnim meczu 22. kolejki La Liga. „Duma Katalonii” dzięki tej wygranej przynajmniej na kilka godzin awansowała na pozycję lidera tabeli.

Drużyna z Camp Nou objęła dwubramkowe prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Wynik otworzył Luis Suarez, a potem podwyższył go Neymar.

Podopieczni Luisa Enrique po przerwie urządzili sobie wielkie strzelanie. W przeciągu zaledwie ośmiu trafili do siatki rywali aż czterokrotnie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Messi. Później swojego bramkarza pokonał Alexis. Swojego gola strzelił także Ivan Rakitić, a rezultat ustalił Suarez, kompletując dublet.

„Blaugrana” przynajmniej na kilka godzin awansowała na pozycje lidera tabeli. Barca ma na swoim koncie 48 punktów i dwa więcej od Realu Madryt. „Królewscy” mają jednak trzy mecze rozegrane mniej. W sobotę wieczorem będą mogli odzyskać przodownictwo w tabeli, jeśli wygrają na wyjeździe z ostatnią Osasuną Pampeluna. Barcelona w następnej kolejce podejmie CD Leganes.

Natomiast ekipa z Estadio Mendizorrotza plasuje się na 12. pozycji ze zdobytymi 27 „oczkami”. Jej kolejny rywalem będzie na wyjeździe Deportivo La Coruna.