Barcelona wygrała w Madrycie z Atletico

Maxisport, Shutterstock
FC Barcelona pokonała na wyjeździe Atletico Madryt 2:1 w meczu trzeciej kolejki Primera Division. Piłkarze Luisa Enrique z kompletem zwycięstw są na czele ligowej tabeli.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze pięć minut po przerwie. Tiago zagrał prostopadłą piłkę do Fernando Torresa, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Jego uderzenie wpadło do bramki Marca-Andre ter Stegena tuż przy słupku.

Cztery minuty później Katalończycy doprowadzili do wyrównania. Neymar pokonał Jana Oblaka strzałem z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka trafiła w okienko bramki.

W 77. minucie spotkania wynik na 2:1 ustalił Lionel Messi, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Argentyńczyk w polu karnym otrzymał podanie od Luisa Suareza i podciął piłkę nad próbującym interweniować Oblakiem.

Dzięki wygranej Barcelona jest samodzielnym liderem ligi hiszpańskiej. Dla Atletico to pierwsza porażka w tym sezonie.

Kolejnym rywalem "Los Colchoneros" będzie Galatasaray Stambuł. Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek. Dzień później FC Barcelona zmierzy się z AS Romą.