Barcelona wygrała w Maladze, gol Messiego na wagę 3 punktów

Ostatnia aktualizacja: 23/01/16 18:00, Komentarzy: 6

0
6

Malaga CF uległa przed własną publicznością FC Barcelona 1:2 (1:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio La Rosaleda goście już w drugiej minucie gry objęli prowadzenie, kiedy to po świetnej akcji Luisa Suareza piłkę z bliska do siatki skierował Munir El Haddadi.

Wyrównał trzynaście minut przed przerwą Juanpi, wykorzystując błąd całej defensywy "Blaugrany". Sześć minut po zmianie stron, po precyzyjnym dośrodkowaniu Brazylijczyka Adriano, drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Leo Messi.

Dla Argentyńczyka było to jedenaste trafienie w bieżącym sezonie, jak się później okazało, decydujące o losach tej konfrontacji.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie "Duma Katalonii" objęła prowadzenie w tabeli. Ekipa z Andaluzji doznała natomiast drugiej z rzędu i dziewiątej w bieżących rozgrywkach.