Barcelona wygrała z Getafe, gole Suareza i Neymara

Maxisport/Shutterstock
FC Barcelona pokonała na Coliseum Alfonso Perez, Getafe 2:0 w spotkaniu dziesiątej kolejki ligi hiszpańskiej. Piłkarze Luisa Enrique przerwali serię dwóch wjazdowych porażek z rzędu w Primera Division.

Pierwszego gola "Blaugarana" zdobyła w 37. minucie gry. Neymar dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, piętą zgrał ją do Luisa Suareza, Sergi Roberto, a Urugwajczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Drugie trafienie goście zaliczyli w 58. minucie meczu. Po centrze Sergiego Roberto, Neymar zaskoczył Vicente Guaitę strzałem z woleja.

Po zwycięstwie FC Barcelona zajmuje drugie miejsce w Primera Division. Ma na swoim koncie tyle samo punktów, co prowadzący w tabeli Real Madryt, który dzisiaj pokonał u siebie Las Palmas.

Kolejnym rywalem "Dumy Katalonii" będzie BATE Borysów. Mecz czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegrany zostanie w środę na Camp Nou.