Barcelona wygrywa, Atletico kończy w "dziewiątkę" [VIDEO]

Barcelona wygrała z Atletico Madryt 2:1 w szlagierowym meczu Primera Division. Goście spotkanie kończyli w dziesiątkę.

Mecz rewelacyjnie zaczęli goście, którzy objęli prowadzenie już w 10. minucie gry. Obrońcy Barcelony pozostawili w polu karnym niekrytego Koke, który mocnym strzałem pokonał Claudio Bravo.

Gospodarze losy meczu odwrócili jeszcze przed przerwą. W ciągu ośmiu minut do siatki trafili Leo Messi i Luis Suarez. Nie to było jednak najgorsze dla Atletico, a bezmyślne zachowanie Filipe Luisa, który w końcówce pierwszej połowy popełnił chamski faul na Messim. Brazylijczyk obejrzał za to czerwoną kartkę.

Atletico się nie poddawało - mimo osłabienia odważnie rozpoczęło drugą połowę. Piłkarze Diego Simeone mogli nawet wyrównać, ale uderzenie Antoine Griezmanna w niesamowity sposób obronił Bravo. Skrzydła piłkarzom z Madrytu podcięło fatalne zachowanie Diego Godina, który ostro sfaulował Suareza i w konsekwencji dwóch żółtych kartek wyleciał z boiska.

Do końca meczu wynik się nie zmienił, choć Atletico ambitnie próbowało doprowadzić do remisu. Niezłą okazję miało jeszcze w doliczonym czasie gry, gdy wykonywało rzut wolny z bocznej strefy boiska. W pole karne Barcelony pobiegł nawet Jan Oblak, ale gospodarzom udało się wybronić przed tym natarciem rywali.

FC Barcelona - Atletico Madryt 2:1 (2:1)
(Messi 30', Suarez 38' - Koke 10')

FC Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves (82' Sergi Roberto), Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba - Ivan Rakitić (66' Arda Turan), Sergio Busquets, Andres Iniesta - Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Filipe Luis - Augusto Fernandez (76' Thomas Partey) - Gabi (46' Jesus Gamez), Koke, Saul Niguez, Yannick Ferreira Carrasco Antoine - Griezmann (67' Stefan Savić).

Żółte kartki: Godin, Gabi, Juanfran, Partey (Atletico).
Czerwone kartki: Filipe Luis, Diego Godin (Atletico).