Barcelona zdobywcą Pucharu Króla!

Shutterstock
Barcelona pokonała Deportivo Alaves i zdobyła Puchar Króla.

W ósmej minucie gry kontuzji doznał Jacier Mascherano, który po zderzeniu z rywalem poważnie rozciął sobie czoło. Chwilę później zastąpił go Andre Gomes.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 30 minuty. Dwójkową akcję Messi-Neymar udanie zakończył ten pierwszy, otwierając wynik meczu.

Minęły trzy minuty i... na tablicy świetlnej zobaczyliśmy remis! Theo Hernandez bezbłędnie przymierzył z rzutu wolnego, futbolówka wpadła w okienko bramki Blaugrany. 1:1!

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:1, asystę przy trafieniu Neymara zaliczył Andre Gomes, który wystawił Brazylijczykowi piłkę tak, że ten musiał trafić do pustej bramki.

Gdy wydawało się... Tak, już to pisaliśmy. Ale Barcelona jeszcze przed przerwą podwyższyła na 3:1 - Messi przeprowadził kapitalną akcję skrzydłem, wpadł w okolice pola karnego i prostopadle podał co Paco Alcacera, który w znakomitej sytuacji zdobył kolejnego gola dla Barcy!

Tym razem to już był koniec. Blaugrana prowadziła 3:1, sędzia odgwizdał koniec pierwszej części gry.

Po przerwie emocji było już mniej. W 71 minucie Alaves zdobyło gola, ale nie został on uznany z powodu wyraźnego spalonego.

Końcówka meczu to wyraźna gra "na doczekanie" z obu stron. Wynik nie uległ już zmianie, Barcelona pokonała Deportivo Alaves 3:1 i zdobyła Puchar Króla, żegnając w ten sposób trenera Luisa Enrique.