betclic

Barcelona z rekordową umową? 70 milionów za reklamę

Ostatnia aktualizacja: 04/10/15 12:10, Komentarzy: 0

6
0
Fot. Visanuyotin / Shutterstock.com

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways przedstawiły FC Barcelonie propozycję nowej umowy - donosi "Mundo Deportivo". Proponują pieniądze, jakich za reklamy na koszulkach nie płacił jeszcze nikt.

70 milionów euro rocznie - tyle według informacji dziennika chcą płacić Katarczycy. Byłaby to najdroższa tego typu umowa w świecie piłki.

Pod koniec października kibice klubu zdecydują, czy zgodzą się na to rozwiązanie. Ma ich do tego przekonywać prezydent klubu, Jose Maria Bartomeu. Ale fani nie będą pozbawieni alternatywy.

Zainteresowany sponsoringiem jest również japoński Rakuten. Już w lipcu Bartomeu - nie wymieniając nazwy firmy, ale stwierdzając, że chodzi o kogoś z Japonii - mówił o ofercie w granicach 64 milionów euro. Czyli nieco mniej, niż proponują Katarczycy, ale ustrzegłoby to klub przed moralnymi rozterkami związanymi z dotychczasowym sponsorem.

Na podstawie aktualnej umowy z Qatar Airways Barcelona inkasuje 31 milionów euro co sezon. Po zakończeniu obecnych rozgrywek kontrakt wygaśnie.

Źródło: Mundo Deportivo/własne

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela