Barcelona z Superpucharem Europy! Niesamowity mecz!

Ostatnia aktualizacja: 11/08/15 23:16, Komentarzy: 8

74
8

Barcelona wygrała z Sevillą 5:4 i zdobyła Superpuchar Europy. Spotkanie miało zupełnie nieprawdopodobny przebieg - z 4:1 dla "Blaugrany" na 4:4, dogrywka i w końcu 5:4. Zwycięstwo drużynie z Katalonii dał w dogrywce Pedro.

Zaczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi - gola Banegi i dwóch kolejnych Messiego z rzutów wolnych. Następne minuty to dominacja Barcelony i bramka Rafinhii w końcówce pierwszej odsłony. "Blaugrana" do szatni schodziła z dużym spokojem i niemal pewną wygraną.

Początek drugiej połowy to ponowne trzęsienie ziemi - szybkie trafienie Suareza i kwestia zwycięstwa powinna być już w zasadzie przesądzona. I kiedy wydawało się, że absolutnie nic nie odbierze Messiemu oraz spółce pucharu - prowadzili już przecież 4:1 - napięcie zaczęło rosnąć nagle i nieprzerwanie.

Jedno trafienie za drugim, aż kibice zaczęli przecierać oczy ze zdziwienia. Najpierw Reyes, potem Gameiro z karnego i na koniec Konoplanka. Niemożliwe stało się faktem - remis 4:4 i dogrywka.

W niej ponownie doszło do rzeczy niebywałych. Rozgrywana w powolnym tempie, raczej takie wyczekiwanie na rzuty karne, aż doszło do kolejnego rzutu wolnego Barcelony. Tym razem Messi nie trafił, ale w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie znalazł się Pedro. Ten sam, który jest już myślami w Manchesterze United i prosił o pozwolenie na odejście.

Sevilla próbowała wyrównać, miała swoje okazje, ale ostatecznie nie dała rady. Superpuchar Europy dla Barcelony.