Barcelona zremisowała z Valencią

Natursports/Shutterstock
FC Barcelona zremisowała na wyjeździe 1:1 z Valencią w spotkaniu czternastej kolejki Primera Division. Katalońska drużyna przerwała swoją serię sześciu zwycięstw z rzędu.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Luisa Enrique. W 59. minucie spotkania, Lionel Messi podał do Luisa Suareza, który wbiegł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, zaskoczył Jaume Domenecha.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Paco Alcacer opanował piłkę w polu karnym rywali i wyłożył ją Santiemu Minie, który mocnym strzałem zaskoczył Claudio Bravo.

Drużynę z Walencji prowadził tymczasowy trener, Voro. W niedzielę pracę z zespołem rozpocznie nowy szkoleniowiec, Gary Neville.

Barcelona jest liderem ligi hiszpańskiej. Po remisie, ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli, Atletico Madryt. Valencia zajmuje siódmą pozycję w Primera Division.

Kolejnym rywalem Valencii będzie Olympique Lyon. Mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegrany zostanie w środę. Tego samego dnia FC Barcelona zmierzy się z Bayerem Leverkusen.