betclic

Bartosz Kurek: nie wytrzymaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 21/07/15 08:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Nula (Anna Kłeczek), wikipedia

Powoli opadają emocje po finale Ligi Światowej, który Polacy zwieńczyli trzema kolejnymi porażkami, w efekcie zajmując dopiero czwarte miejsce. Co, jak na aktualnych Mistrzów Świata, było wynikiem niezadowalającym. Głos w tej sprawie zabrał Bartosz Kurek, członek naszej kadry i... MVP LŚ sprzed 3 lat, kiedy Reprezentacja Polski triumfowała w imprezie.

W wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" Kurek odżegnywał się od poglądu, że zaliczyliśmy dużą wpadkę: - Mimo obaw o to jak będzie wyglądać reprezentacja po osłabieniu przez odejście kluczowych zawodników po mistrzostwach świata, w tegorocznej Lidze Światowej ogólnie zaprezentowaliśmy się godnie. Trafiliśmy na bardzo wymagających przeciwników, wygrywaliśmy mecze, ale tych najważniejszych się nie udało. Nie wytrzymaliśmy. 

- Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju, a zespół został poprowadzony przez trenera w taki, a nie inny sposób, bo tak my, jak i on wierzyliśmy że takie rozwiązania przyniosą rezultaty. Nie został popełniony żaden błąd poza tymi siatkarskimi detalami, które zawiodły w końcówce półfinału z Francją. - dodał nasz reprezentant. 

Kolejnym wyzwaniem, jakie stanie przed kadrą siatkarzy, będzie wrześniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Odbędzie się w Japonii, weźmie w nim udział 12 zespołów - Polska trafiła do grupy z m.in. Rosją oraz Iranem.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!