Bayer Leverkusen uratował remis na Białorusi

Iurii Osadchi/Shutterstock
Piłkarze BATE Borysów zremisowali przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 1:1 (1:0) w spotkaniu piątej kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów.

Gospodarze objęli prowadzenie już po niespełna dwóch minutach gry, kiedy to po strzale z dystansu Michaiła Gordejczuka fatalny błąd przy interwencji popełnił Bernd Leno i piłka wpadła powoli między jego nogami do siatki.

"Aptekarze" uniknęli jednak trzeciej porażki w bieżącej edycji doprowadzając do wyrównania w drugiej połowie. Sprytnym lobem nad bramkarzem miejscowych popisał się reprezentant Szwajcarii Admir Mehmedi.

Takie rozstrzygnięcie sprawia, że obie drużyny zachowały jeszcze szansę awansu z drugiej pozycji w tabeli. W tym momencie punkt więcej mają "Aptekarze". Wieczorem w drugim meczu tej grupy prowadząca w stawce FC Barcelona zagra u siebie z AS Roma.