Bayer ograł Schalke i jest bliski LM

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen uległo u siebie Bayerowi Leverkusen 2:3 (2:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Veltins Arena gospodarze do przerwy objęli dwubramkowe prowadzenie, a do siatki przyjezdnych trafiali kolejno Kameruńczyk Maxim Choupo-Moting i Leroy Sane.

"Aptekarze" po zmianie stron w niespełna sześć minut zdołali jednak z nawiązką odrobić straty. Kontaktowego gola strzelił Julian Brandt, do wyrównania doprowadził Karim Bellarabi, a zwycięską bramką dla zespołu z przedmieść Kolonii zdobył Javier Hernandez. Dla Meksykanina było to już siedemnaste trafienie w tym sezonie.

Podopieczni Rogera Schmidta dzięki szesnastej wygranej w bieżących rozgrywkach umocnili się na trzecim miejscu w tabeli i są coraz bliżej zapewnienia sobie gry w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Ekipa z Zagłębia Ruhry doznała natomiast dwunastej porażki w obecnym sezonie i pozostała na siódmej pozycji w klasyfikacji.