Bayern demoluje HSV, Lewandowski strzela [video]

Mitch Gunn/Shutterstock
Bayern Monachium wygrał przed własną publicznośćią w spotkaniu inaugurującym sezon Bundesligi z Hamburgerem SV 5:0 (1:0). Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut, a swój występ ukoronował bramką oraz asystą.

Gospodarze od początku spotkania znacznie częściej utrzymywali się przy piłce. Ich starania przynosiły efekty w postaci strzałów głową Roberta Lewandowskiego oraz Arjena Robbena, jednak obie sytuacje nie zostały wykorzystane. Skuteczniejszy był natomiast Mehdi Benatia, który w 27. minucie wpisał się na listę strzelców. Marokańczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, które wykonał Xabi Alonso i główkując pokonał bezradnego Rene Adlera.

Po wznowieniu gry sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Bawarczycy swoją przewagę potwierdzili już w 53. minucie, kiedy Lewandowski wykorzystał błąd obrońców i uderzeniem prawą nogą pokonał bramkarza HSV. Po ponad godzinie gry prowadzenie mógł podwyższyć Rafinha, ale jego mocny strzał bardzo dobrze wybronił Adler. Co nie udało się Brazylijczykowi, udało się Thomasowi Muellerowi. W 69. minucie Niemiec otrzymał idealne dośrodkowanie od Douglasa Costy i strzelił gola dającego trzybramkową przewagę. 25-letni zawodnik swoją drugą bramkę strzelił niecałe pięć minut później po podaniu Lewandowskiego. W końcówce spotkania wynik ustalił dobrze dysponowany tego dnia Costa.

W kolejnej kolejce Bayer zmierzy się na wyjeździe z TSG Hoffenheim. Natomiast zawodnicy z Hamburga zagrają u siebie z VfB Stuttgart.