Bayern gromi, Lewandowski się nie zatrzymuje - 24 gol w lidze! [VIDEO]

Bayern Monachium rozbił u siebie Werder Brema 5:0 (2:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Bawarczycy do tego spotkania przystąpili mocno osłabieni, ponieważ już środę zmierzą się w arcyważnym spotkaniu z Juventusem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Trener Josep Guardiola dał więc odpocząć kilku swoim kluczowym piłkarzom. W kadrze zabrakło w ogóle na przykład Arjena Robbena. Na Allianz Arena na ostatnie szesnaście minut na murawie pojawił się natomiast Robert Lewandowski.

Dwanaście minut później napastnik reprezentacji Polski podwyższył wynik konfrontacji na 4:0, zdobywając swojego 24. gola w tym sezonie w Bundeslidze.

Do siatki rywali trafiali również dwukrotnie Hiszpan Thiago Alcantara i Thomas Mueller.

Dzięki tej wygranej podopieczni Josepa Guardioli zwiększyli do ośmiu punktów przewagę nad Borussią Dortmund.

Werder natomiast doznał trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal jest tuż nad strefą barażowo-spadkową.