Bayern gromi, "Lewy" najlepszym Polakiem w pucharach!

Vlad1988 / Shutterstock.com
Bayern Monachium pokonał Dinamo Zagrzeb 5:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski zdobył dla gospodarzy trzy gole i został najskuteczniejszym Polakiem w europejskich pucharach!

Mecz zaczął się niespiesznie, Bayern był cały czas przy piłce, próbował przebijać się skrzydłami, ale wielkiego zagrożenia nie stwarzał. W 9 minucie sędzia nie odgwizdał karnego dla Bayernu po tym, jak jeden z defensorów gości dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Kilkadziesiąt sekund później bombą z dwudziestu metrów popisał się Boateng, ale popisał się również - dobrą interwencją - bramkarz Dinama.

To, co nie udało się Boatengowi, udało się w 13 minucie Douglasowi Coscie. Zawodnik Bayernu przebił się lewą stroną pola karnego, zauważył, że golkiper nie jest najlepiej ustawiony i zmieścił piłkę przy krótkim słupku - było 1:0 dla Bawarczyków.

W 21 minucie zrobiło się 2:0. Benkovic poślizgnął się w akcji obronnej, czym otworzył przestrzeń dla Thiago. Ten się nie namyślał i pomknął na bramkę, ale zachował się bardzo altruistycznie, podał do Lewandowskiego, któremu pozostało wepchnąć piłkę do bramki.

Trzy minuty później goście przegrywali już 0:3. Tym razem na listę strzelców wpisał się Goetze, po kapitalnej, dwójkowej akcji z Comanem. Piłka szła prosto w bramkarza, ale ten nie zdołał jej utrzymać.

W 28 minucie Lewandowski zorientował się, że można w tym meczu nieźle poprawić statystyki. Po dośrodkowaniu Costy z rożnego Polak uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, następnie również od murawy i wyszła w pole, ale sędzia nie miał większych rozterek. 4:0 dla Bayernu, druga bramka dla Polaka, którym tym samym wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych polskich strzelców w europejskich pucharach!

Po przerwie Lewandowski najwyraźniej pomyślał sobie, że w świetle poprzednich występów dwie bramki to jednak za mało. I w 55 minucie dołożył trzecią - ładnym lobem nad wychodzącym bramkarzem. Warto dodać, że trafienie poprzedzała fantastyczna akcja mistrzów Niemiec: Thiago zagrał do Costy, ten, stojąc tyłem do bramki, odegrał z powrotem do Thiago, który znalazł świetnie ustawionego Polaka. Przyjęcie plecami do bramkarza, szybki obrót i techniczny strzał nad Eduardo. Hat-trick!

W 75 minucie znów świetną sytuację miał Lewandowski, ale tym razem próba zagrania piłki nad bramkarzem rywala się nie powiodła.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Bayern-Dinamo 5:0.

Bayern z kompletem punktów prowadzi w grupie F. Robert Lewandowski zmienił Włodzimierza Lubańskiego na czele najlepszych polskich strzelców w europejskich pucharach - ma w nich już 33 trafienia, licznik Lubańskiego zatrzymał się na 31 golach.