Bayern już wygrywa w Niemczech. Superpuchar na początek [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14/08/16 22:22, Komentarzy: 13

0
13

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 2:0 i zdobył Superpuchar Niemiec. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek był tylko rezerwowym.

W obu drużynach zaprezentowali się nowi piłkarze. Więcej w Borussii. Thomas Tuchel w pierwszym składzie wystawił Marca Bartrę, Ousmane Dembele i Sebastiana Rode. Carlo Ancelotti, który debiutował w Bayernie w oficjalnym meczu, postawił na Matsa Hummelsa. Publiczność na każde dojście do piłki byłego gracza Borussii reagowała głośnymi gwizdami.

Od początku meczu dominowała Borussia, która mogła objąć prowadzenie już w 6. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się Shinji Kagawa, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Chwilę później kapitalnym długim podaniem popisał się Bartra, a Pierre-Emerick Aubameyang strzelił obok słupka. Swoje okazje miał też Dembele. Młody Francuz dwukrotnie przegrał jednak pojedynek z Manuelem Neuerem.

Bayern odgryzł się jeszcze przed przerwą. Z bliska na bramkę Borussii uderzał Arturo Vidal, ale Roman Burki zaprezentował nadzwyczajny refleks i odbił piłkę.

To było pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Mistrzowie Niemiec objęli prowadzenie w 58. minucie, gdy po szybkiej akcji piłka zagrana przez Lewandowskiego trafiła do niepilnowanego Vidala. Pierwszą próbę Chilijczyka zatrzymał Burki. Przy dobitce bramkarz Borussii był już bezradny.

Po golu tempo meczu spadło. Trenerzy obu drużyn dokonywali kolejnych zmian, ale nie wpływało to na przebieg gry.

Bayern ustalił wynik meczu w 79. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Thiago Alcantara, piłkę strącił Hummels, a z bliska wpakował ją do bramki Thomas Mueller. Borussia już nie odpowiedziała. Carlo Ancelotti mógł się więc cieszyć z pierwszego trofeum zdobytego w roli trenera Bayernu.