Bayern Monachium i Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Gol Lewandowskiego z rzutu karnego

mr3002/Shutterstock
SSC Napoli przegrało z Realem Madryt 1:3, a Arsenal FC aż 1:5 z Bayernem Monachium w rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bawarczycy i Królewscy zameldowali się w ćwierćfinale Champions League.

W Neapolu wynik spotkania w 24 minucie otworzył Dries Mertens. Reprezentant Belgii otrzymał prostopadłe podanie od Marka Hamsika, znalazł się w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem i skierował piłkę do bramki.

Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa. Pięć minut później Cristiano Ronaldo wpadł w pole karne, minął golkipera gospodarzy, ale strzelając z ostrego kąta, trafił tylko w słupek.

Jeszcze przed przerwą oglądaliśmy bardzo podobną sytuację pod drugiej stronie boiska. Tym razem piłka trafiła w słupek po uderzeniu Driesa Mertensa.

Na początku drugiej połowy podopieczni Zinedine Zidane'a wyprowadzili dwa szybkie ciosy, po których gospodarze już się nie podnieśli. Dwukrotnie do bramki rywali po uderzeniach głową trafiał Sergio Ramos - najpierw w 52, a potem 57 minucie.

W 70 minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Polak zmienił Lorenzo Insigne. Pięć minut później na murawie zameldował się Piotr Zieliński, który wszedł za Marka Hamsika.

W samej końcówce meczu na 3:1 dla Realu Madryt podwyższył jeszcze Alvaro Morata.

W Londynie strzelanie rozpoczęli "Kanonierzy". W 20 minucie kapitalną akcją indywidualną i strzałem z ostrego kąta popisał się Theo Walcott.

Druga odsłona dla zawodników Arsene'a Wengera rozpoczęła się fatalnie. Najpierw Laurent Koscielny ujrzał czerwoną kartkę, a potem rzut karny na bramkę zamienił Robert Lewandowski.

W następnych minutach gospodarzy pogrążyli Arjen Robben, Douglas Costa oraz Arturo Vidal. Holender odebrał piłkę Alexisowi Sanchezowi, wpadł w pole karne i technicznym strzałem pokonał Davida Ospinę. Reprezentant Brazylii z kolei zdobył bramkę po uderzeniu z dwudziestego metra. Chilijski pomocnik natomiast w sytuacji sam na sam pociął piłkę nad interweniującym golkiperem Arsenalu.

To nie był koniec strzelania w Londynie. W 85 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Arturo Vidal. Chilijczyk ustalił tym samym wynik spotkania.