Bayern Monachium pokonał Vfl Wolfsburg

Mitch Gunn/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał Vfl Wolfsburg 3:1. Wszystkie trzy bramki Bawarczycy zdobyli w pierwszej połowie.

Vfl Wolfsburg liczył na to, że dzisiejsze spotkanie będzie wyglądało nieco inaczej niż poprzedni pojedynek z Bayernem, przegrany 1:5. "Wilki" już w pierwszej połowie musiały jednak trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Najpierw w 15 minucie bramkę po rajdzie i ładnym uderzeniu z dystansu zdobył Douglas Costa. Pięć minut później było już 2:0. Thomas Mueller wykorzystał dośrodkowanie i zamieszanie w polu karnym Wolfsburga, precyzyjnym uderzeniem umieszczając piłkę w siatce. Bramka numer trzy padła w 34 minucie. Znowu na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Tym raz strzelił gola uderzeniem z półwoleja po dośrodkowaniu Davida Alaby.

W pierwszych 45 minutach gospodarze byli bezradni. Oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Manuela Neuera, a Bayern miał wyraźną przewagę. Robert Lewandowski był aktywny, lecz nie miał żadnej stuprocentowej okazji.

Druga połowa nie była już tak efektowna w wykonaniu mistrzów Niemiec. Bawarczycy wyraźnie zwolnili, kontrolowali grę i dbali raczej o to, żeby nie stracić już bramki i nie narazić się na niepotrzebne ryzyko. Wolfsburg z kolei nie wiedział przez dłuższy czas, jak sforsować defensywę przeciwnika. Dopiero w 72 minucie wyborną okazję do strzelenia gola miał gracz "Wilków" Daniel Caligiuri, który najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a potem jego dobitka poszybowała daleko ponad bramką.

W drugiej połowie na boisku zameldował się Arjen Robben, który rozruszał trochę ofensywę Bayernu. Bawarczycy mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz żadnej nie wykorzystali.

W 90 minucie spotkania honorowego gola strzelili gospodarze. Bramkę zdobył Andre Schurrle.

Vfl Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3 (0:3)