Bayern rozbił Borussię Dortmund! Dwa gole i uraz Lewandowskiego

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 4:1 w 28 kolejce Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który jednak zszedł z boiska z urazem w 72 minucie meczu.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w czwartej minucie gola strzelił Franck Ribery. Philipp Lahm z prawego skrzydła zagrał piłkę w pole karne do Francuza, a ten uderzył z pierwszej piłki i umieścił piłkę w siatce.

Sześć minut później na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski. Reprezentant Polski zdobył kapitalną bramkę z rzutu wolnego.

W dwudziestej minucie goście strzelili gola kontaktowego. Arturo Vidal źle wybił piłkę z własnego pola karnego, dopadł do niej Raphael Guerreiro, który przymierzył w samo okienko.

Na początku drugiej połowy na 3:1 podwyższył Arjen Robben. Holender zszedł z prawego skrzydła i przymierzył lewą nogą po długim słupku.

W 68 minucie mieliśmy już 4:1. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny.

Chwilę później reprezentant Polski zszedł z boiska z grymasem bólu na twarzy. Doznał najprawdopodobniej urazu, upadając na murawę po starciu z golkiperem BVB.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i Bawarczycy pokonali BVB 4:1.