Trzecia z rzędu porażka Bayernu w Superpucharze

Mitch Gunn / Shutterstock.com
Niespodziewanie to Wolfsburg świętował pierwsze trofeum w sezonie, podczas gdy faworyzowani Bawarczycy musieli obejść się smakiem.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 - bramki strzelili Robben (Holender wykorzystał błąd Koena Casteelsa, który wypuścił piłkę z rąk) oraz Bendtner (wyrównał na minutę przed końcem z najbliższej odległości po dobrym dograniu od Kevina de Bruyne.). O wszystkim decydowały rzuty karne, jako że przepisy dogrywki nie przewidują. W drużynie z Monachium do 72. minuty grał Robert Lewandowski.

W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się piłkarze Wolfsburga. Bohaterem został ich bramkarz Casteels, fenomenalnie broniący karnego Xabiego Alonso.

4:4 - Costa

5:4 - BendtnerSkłady:Wolfsburg: Casteels - Vieirinha, Naldo, Klose, R. Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Caligiuri (63' Schuerrle), De Bruyne, Perisić (70' Kruse) - Dost (70' Bendtner).Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Benatia, Alaba - Alonso - Robben, Mueller (83' Goetze), Thiago (73' Vidal), Costa - Lewandowski (72' Rafinha).Żółte kartki: Guilavogui, Naldo, Perisić (Wolfsburg) oraz Costa, Vidal (Bayern).Sędzia: Marco Fritz.