Bayern przegrał w Hoffenheim! Nieskuteczny Lewandowski

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 0:1 w 27 kolejce Bundesligi.

Jedyna bramka padła w 21 minucie. Mats Hummels źle wybił piłkę z własnego pola karnego, ta trafiła pod nogi Andreja Kramaricia, który pokonał golkipera Bawarczyków mocnym strzałem tuż zza pola karnego.

Robert Lewandowski miał parę okazji do wyrównania. Najlepszą tuż przed przerwą, kiedy otrzymał zagranie od Kingsleya Comana, ale nie trafił czysto w piłkę i ta trafiła tylko w poprzeczkę.

Dziesięć minut po zmianie stron reprezentant Polski zamarkował strzał lewą nogą, przełożył piłkę na prawą i uderzył w okolice okienka. Bramkarz gospodarzy popisał się jednak znakomitą interwencją.

Bayern Monachium ostatecznie nie zdołał odrobić strat i niespodziewanie przegrał w Hoffenheim 0:1.

Bawarczycy zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Mają na swoim koncie 65 punktów, z kolei TSG 1899 Hoffenheim zdobył do tej pory 51 "oczek" i znajduje się na trzeciej pozycji.