Remis Bayernu, ależ szansa Lewandowskiego! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06/02/16 20:32, Komentarzy: 14

6
14

Bayer Leverkusen zremisował przed własną publicznością z Bayernem Monachium 0:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Faworytem tego pojedynku był zespół gości, który do tej pory zaledwie dwa razy stracił punkty w ligowych rozgrywkach. Tym razem, podopieczni Pepa Guardioli nie zdołali trafić do siatki rywali, mimo że mieli ku temu kilka okazji.

Warto odnotować, że Bawarczycy kończyli mecz w osłabieniu. W 84. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Xabi Alonso.

Przez pełne 90 minut w monachijskim zespole grał Robert Lewandowski. Na siedem minut przed końcem spotkania miał dobrą okazję, by rozstrzygnąć losy meczu, ale uderzył niecelnie.

Tym samym Polak nie wykorzystał szansy na dogonienie w klasyfikacji strzelców Aubameyanga, którego Borussia również bezbramkowo zremisowała swój mecz.

Bayern utrzymał pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Pepa Guardioli mają na swoim koncie 53 punkty, z kolei Bayer Leverkusen zdobył do tej pory 32 "oczka" i znajduje się na piątej pozycji.