Bayern rozbił Arsenal! Gol i kapitalna asysta Roberta Lewandowskiego [VIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern wygrał z Arsenalem w Monachium aż 5:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie zgodnie z planem. W 11 minucie kapitalną akcję indywidualną zakończoną cudownym strzałem w samo okienko bramki "Kanonierów" przeprowadził Arjen Robben.

W 30 minucie goście doprowadzili do remisu. Robert Lewandowski próbując wybić piłkę z własnego pola karnego, kopnął jednego z zawodników rywali, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alexis Sanchez, ale jego ostrzał obronił Manuel Neuer. Chilijczyk momentalnie chciał dobić piłkę, jednak w nią nie trafił. Dopiero trzecia próba okazała się skuteczna.

W kolejnych minutach i jedni, i drudzy mieli doskonałe okazje do objęcia prowadzenia. Po stronie Bayernu świetną sytuację zmarnował m. in. Robert Lewandowski, a po stronie gości Mesut Oezil.

Na początku drugiej połowy podopieczni Carlo Ancelottiego przeprowadzili dwie zabójcze akcje. Najpierw w 53 minucie bramkę po uderzeniu głową zdobył Robert Lewandowski.

Za moment Polak popisał się kapitalną asystą, a gola numer trzy strzelił Thiago Alcantara.

Kilka minut później Thiago trafił do siatki rywali po raz drugi. Pomocnik uderzył z dystansu, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników "Kanonierów" i wpadła tuż obok Davida Ospiny.

Reprezentant Polski z murawy zszedł w 86 minucie. Zastąpił go Thomas Mueller, który kilkadziesiąt sekund później wpisał się na listę strzelców, podwyższając na 5:1. Niemiec tym samym ustalił wynik spotkania.

***
Bayern Monachium - Arsenal FC 5:1 (1:1)
Bramki: Robben 11, Lewandowski 53, Thiago 56, 63, Mueller 88 - Alexis Sanchez 30

Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Hummels, Alaba - Alonso, Vidal - Robben (88. Rafinha), Alcantara, Costa (84. Kimmich) - Lewandowski (86. Muller).

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny (49. Gabriel), Gibbs - Coquelin (77. Giroud), Xhaka - Iwobi (66. Walcott), Oezil, Oxlade-Chamberlain - Sanchez.

Sędziował: Milorad Mazić (Serbia).
Żółte kartki: Hummels, Lahm - Mustafi, Sanchez, Xhaka.