Bayern rozbił Herthę. Lewandowski tym razem bez gola

Mitch Gunn/Shutterstock
W najciekawszym środowym spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium pokonał 3:0 Herthę Berlin. Całe spotkanie w barwach Bawarczyków rozegrał Robert Lewandowski.

"Lewy" co najmniej dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale mu się to nie udało. Najpierw w 3. minucie główkował nad poprzeczką, a pół godziny później nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Herthy.

Bramki zdobywali za to Franck Ribery, Thiago Alcantara oraz Arjen Robben, Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Carlo Ancelottiego umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Chociaż Schalke 04 Gelsenkirchen do 37. minuty wygrywało z FC Koeln 1:0, ostatecznie przegrało z ekipą z Kolonii 1:3, a to za sprawą Anthony'ego Modeste'a i Simona Zollera, którzy pokonywali Ralfa Faehrmanna odpowiednio w 77. i 84. minucie. Dzięki temu zwycięstwu goście awansowali na drugą lokatę w tabeli.

Prawy obrońca FC Koeln, Paweł Olkowski obejrzał to spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.

Werder Brema przegrał z Mainz 1:2, natomiast RasenBallsport Leipzig zremisował z Borussią Moenchengladbach 1:1.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Bayeru Leverkusen z Augsburgiem, chociaż wynik mógł być inny. Piłkarz Aptekarzy, Charles Aranguiz nie strzelił jednak rzutu karnego.