Bayern rozbił Lipsk w hicie Bundesligi. Gol i dobra gra Lewandowskiego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21/12/16 21:50, Komentarzy: 28

0
28

Bayern Monachium pokonał RB Lipsk w meczu na szczycie 16 kolejki Bundesligi.

Pierwsze minuty zwiastowały wyrównane widowisko - goście nie przestraszyli się utytułowanego rywala, przeprowadzali swoje akcje. W 4 minucie Poulsen w świetnej sytuacji nie trafił w futbolówkę, dwie minuty później Keita znakomicie wbiegł w pole karne, ale rozegranie piłki z partnerami nie poszło mu już tak dobrze.

W miarę upływu czasu przewagę zyskiwał jednak Bayern. W 17 minucie została ona udokumentowana - Robert Lewandowski w trudnej sytuacji uderzył mocno w słupek, piłka trafiła pod nogi Thiago, który skierował ją do pustej bramki. Było 1:0.

W 25 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 i znów swój udział przy golu miał Lewandowski, który podał do Thiago, ten błyskawicznie odegrał do Xabiego Alonso. Hiszpan nie tracił czasu i mierzonym strzałem pokonał bramkarza.

Od 30 minuty Lipsk grał w osłabieniu. Za brzydkie wejście od tyłu wyrzucony został Forsberg.

Minutę przed końcem pierwszej połowy na 3:0 z rzutu karnego podwyższył Lewandowski. "Jedenastkę" sędzia podyktował za faul golkipera (dostał żółtą kartkę), który staranował Costę.
Do przerwy więcej goli już nie padło. Siedem minut po wznowieniu Lewandowski stanął przed szansą na drugiego gola, ale w sytuacji jeden na jednego trafił w bramkarza.

W 66 minucie Polak stanął przed podobną szansą, ale jego lob odbił się od głowy golkipera i przeleciał nad poprzeczką bramki.

W 86 minucie bramkarz Lipska świetnie wybronił rzut wolny Costy. Po uderzeniu piłkarza Bayernu piłka zmierzała w samo okienko. Kilkadziesiąt sekund później po indywidualnej akcji Ribery trafił w poprzeczkę.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił - podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali gości 3:0. Wygrana sprawiła, że Bayern jest już samodzielnym liderem Bundesligi, wyprzedzając o trzy punkty swojego środowego rywala.