Bayern stracił punkty, a Borussia Dortmund rozbiła HSV. Cztery gole Aubameyanga!

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Pierre-Emerick Aubameyang we wspaniałym stylu wrócił do składu Borussii Dortmund. Gabończyk po tym jak został odsunięty od zespołu na mecz ze Sportingiem Lizbona w Lidze Mistrzów, strzelił cztery gole w spotkaniu przeciwko HSV Hamburg.

27-letni napastnik już w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka i potrzebował raptem czterech minut, by po raz pierwszy wpisać się na listę strzelców. Snajper BVB wbił po prostu piłkę do pustej bramki, kiedy ta spadła pod jego nogi po interwencji golkipera rywali.

Po raz drugi trafił 19 minut później. Tym razem katastrofalny błąd popełnił obrońca HSV, który zbyt słabo wycofał futbolówkę do golkipera. Dopadł do niej Emre Mor i mając przed sobą tylko bramkarza, zagrał do Aubameyanga, a ten podwyższył na 2:0.

Gabończyk hat-tricka skompletował w 29 minucie. Znowu fatalnie zachowała się obrona gospodarzy. Marc Bartra długim podaniem głową uruchomił napastnika BVB, który popędził z piłką w stronę bramki rywali i pokonał Rene Adlera.

Czwartą bramkę Aubameyang zdobył na początku drugiej połowy - mierzonym strzałem z szesnastego metra umieścił piłkę w siatce.

To nie był koniec popisów gwiazdy klubu z Dortmundu. 27-latek dołożył jeszcze asystę przy golu Ousmane Dembele.

HSV Hamburg odpowiedziało tylko dwoma trafieniami i wysoko przegrało z Borussią 2:5.

Punkty natomiast stracił Bayern Monachium. Mistrz Niemiec zupełnie niespodziewanie zremisował z Hoffenheim 1:1 na własnym stadionie - bramka Demirbaya w 19 i samobój Zubera w 34 minucie. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski.

Również 90 minut na murawie przebywał Jakub Błaszczykowski. Jego Wolfsburg zwyciężył we Fryburgu 3:0, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Mario Gomez.