Bayern wygrał z Herthą, grał Lewy, gol Polanskiego

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Herthę Berlin 2:0 w meczu czternastej kolejki ligi niemieckiej. Robert Lewandowski rozegrał w barwach gospodarzy całe spotkanie, ale nie zdobył gola.

Pierwszą bramkę dla Bawarczyków strzelił Thomas Mueller w 34. minucie gry. Siedem minut później golkipera rywali pokonał Kingsley Coman. Lewandowski ma obecnie na swoim koncie czternaście goli i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. O jedno trafienie więcej zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang.

W innym sobotnim spotkaniu Bundesligi, gola strzelił Eugen Polanski. Jego Hoffenheim zremisowało u siebie 3:3 z Borussia Moenchengladbach.

Artur Sobiech w meczu Hannoveru z Ingolstadt występował do 82. minuty gry. Jego drużyna wygrała przed własną publicznością 4:0. Jedną z bramek zdobył były zawodnik Wisły Kraków, Marcelo.