Bayern wygrał z Schalke, cały mecz Lewego

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało z Bayernem Monachium 1:3 (1:1) w meczu 13. kolejki Bundesligi. W barwach gości pełne spotkanie zagrał Robert Lewandowski.

Kibice zgromadzeni na Veltins Arena na pierwsze trafienie czekali niespełna dziewięć minut. Na listę strzelców wpisał się wówczas David Alaba. Piłka po strzale austriackiego zawodnika odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Ralfa Faehrmanna. Chwilę później ekipa "Koenignsblauen" doprowadziła do wyrównania. Max Meyer otrzymał krótkie podanie od Leroy'a Sane, a następnie oddał strzał zza linii pola karnego i pokonał Manuela Neuera.

W 69. minucie Javi Martinez wyprowadził Bayern na prowadzenie. Hiszpan wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Arjena Robbena i głową umieścił piłkę w siatce. Rezultat ustalił Thomas Mueller, który pokonał bramkarza miejscowych w doliczonym czasie gry.

Dzięki wygranej, Bayern umocnił się na prowadzeniu w tabeli Bundesligi. Podopieczni Pepa Guardioli mają na swoim koncie 37 punktów, z kolei Schalke wywalczyło do tej pory 20 "oczek" i znajduje się na siódmej pozycji.