Bayern wymęczył zwycięstwo. 25 trafienie Lewandowskiego w lidze! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19/03/16 17:22, Komentarzy: 22

75
22

Bayern Monachium dzięki trafieniu Roberta Lewandowskiego pokonał na wyjeździe Koeln 1:0.

Mecz bardzo dobrze zaczął się dla Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego. Polak już w dziesiątej minucie spotkania precyzyjnym strzałem tuż zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Było to 25 trafienie napastnika Bawarczyków w lidze.

W następnych minutach to mistrzowie Niemiec mieli przewagę, lecz nie potrafili realnie zagrozić bramce gospodarzy. Do końca pierwszej połowy nie padły już żadne bramki, podopieczni Josepa Guardioli schodzili więc do szatni ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

W pierwszych minutach drugiej połowy również brakowało sytuacji podbramkowych. Dopiero w 63 minucie przed szansą na drugiego gola stanął Robert Lewandowski. Tym razem jednak Polak uderzył niecelnie.

Sześć minut później doskonałą okazję stworzyło sobie Koeln. Marcel Risse bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a tam Anthony'emu Modeste zabrakło dosłownie centymetrów, żeby umieścić piłkę w siatce. Za moment znowu mógł pokonać Manuela Neuera - zabrał piłkę niemieckiemu bramkarzowi, ale jego strzał zablokował David Alaba.

W 87 minucie kolejną bramkę ponownie próbował zdobyć Robert Lewandowski. Napastnik teraz uderzył już celnie, dobrą interwencją natomiast popisał się golkiper gospodarzy, który końcówkami palców sparował piłkę.

Bayern Monachium ostatecznie po sporych męczarniach pokonał Koeln na wyjeździe 1:0.

Przewaga Bawarczyków nad drugą Borussią wzrosła do ośmiu punktów. Klub z Dortmundu jutro gra na wyjeździe z Augsburgiem. FC Koeln natomiast z 33 "oczkami" na koncie zajmuje w tej chwili dziewiąte miejsce w lidze.