Bayern znowu zwycięski, kolejny gol Lewego [video]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Robert Lewandowski strzelił swojego trzynastego gola w bieżącym sezonie Bundesligi. Jego Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie FC Koeln 4:0.

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 62. minucie gry. 27-letni piłkarz wykorzystał dośrodkowanie Douglas Costy z rzutu wolnego i zaskoczył Timo Horna strzałem głową. Poza nim trafienia dla bawarskiego klubu zaliczyli, powracający do zdrowia po kontuzji Arjen Robben, a także Arturo Vidal i Thomas Mueller, który poprawnie wykonał rzut karny. Paweł Olkowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Lewandowski jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców. Ma na swoim koncie o trzy gole więcej od Muellera i Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Gola w dziesiątej kolejce ligi niemieckiej zdobył również obrońca Bayeru Leverkusen, Sebastian Boenisch. Polak rozegrał czwarte spotkanie w tym sezonie. Jego drużyna wygrała 4:3 z VfB Stuttgart, w którego bramce stał Przemysław Tytoń. To kolejne spotkanie, w którym "Aptekarze" zdobyli cztery gole. We wtorek piłkarze Rogera Schmidta zremisowali 4:4 z AS Romą w Lidze Mistrzów.

Występ w barwach Hannoveru zaliczył również Artur Sobiech. Polak przebywał na boisku do 66.minuty spotkania. Jego drużyna przegrała 1:2 z Eintrachtem Frankfurt.

Dzisiaj w Bundeslidze odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. Ingolstadt zmierzy się na własnym stadionie z Herthą Berlin. Liderem ligi niemieckiej jest Bayern. Piłkarze Pepa Guardioli mają dziesięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund, która w niedzielę zagra z Augsburgiem.

*****
Wyniki sobotnich spotkań Bundesligi:

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:3 (0:0)
Bramki: Bellarabi 58, Boenisch 70, Hernandez 72, Mehmedi 89 - Harnik 50, Didavi 54, Rupp 60.

Bayern Monachium - FC Koeln 4:0 (2:0)
Bramki: Robben 36, Vidal 40, Lewandowski 62, Mueller 77-karny.

Darmstadt - Wolfsburg 0:1 (0:0)
Bramka: Caligiuri 78.

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 1:2 (0:0)
Bramki: Klaus 51 - Stender 57, 66.

Mainz - Werder Brema 1:3 (0:3)
Bramki: Muto 90 - Ujah 39, 44, Bertels 45