Belgia i Grecja z kompletem zwycięstw, gol Wasiljewa

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W meczu 1. kolejki grupy H eliminacji MŚ 2018, reprezentacja Belgii pokonała Bośnię i Hercegowinę 4:0. "Czerwone Diabły" są liderem tabeli.

Wynik spotkania otworzył reprezentant Bośni, Emir Spahic, który zanotował samobójcze trafienie. Drugiego gola dla Belgii zdobył Eden Hazard. Po dośrodkowaniu Driesa Mertensa zawodnik Chelsea pewnym strzałem pokonał Asmira Begovicia. Bramkę na 3:0 zdobył Toby Alderweireld, który na listę strzelców wpisał się w 60. minucie, a wynik spotkania ustalił w 79. minucie Romelu Lukaku.

W pozostałych meczach grupy H Grecja pokonała Cypr 2:0, a Estonia rozbiła Gibraltar 4:0. Do siatki rywali w tym spotkaniu trafił piłkarz Jagiellonii Białystok, Konstantin Wasiljew.

Belgowie są liderem grupy H z kompletem punktów na koncie. Na drugim miejscu plasuje się Grecja, która także ma sześć "oczek", jednak posiada gorszy bilans bramkowy. Trzecia jest Bośnia i Hercegowina, czwarta Estonia, a stawkę zamykają odpowiednio Cypr oraz Gibraltar.

Belgia - Bośnia i Hercegowina 4:0
Bramki: Spahić 26-samobójcza, Hazard 29, Alderweireld 60, Lukaku 79