Benfica pokonała w derbach Sporting

Vlad1988/Shutterstock
Benfica Lizbona pokonała u siebie Sporting Lizbona 2:1 (1:0) w szlagierowym spotkaniu 13. kolejki portugalskiej Primeira Ligi.

Na Estadio da Luz prowadzenie dla gospodarzy uzyskał dwadzieścia minut przed przerwą Argentyńczyk Eduardo Antonio Salvio. Dwie minuty po zmianie stron podwyższył Meksykanin Raul Jimenez.

Kontaktowego gola dla gości zdobył Holender Bas Dost, ale na więcej grupowych rywali Legii Warszawa z Ligi Mistrzów nie było już stać.

"Orły" dzięki dziesiątej wygranej w sezonie umocniły się na prowadzeniu w tabeli i mają cztery punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji FC Porto.

"Oczko" do popularnych "Smoków" tracą stołeczne "Lwy", które w niedzielę doznały drugiej porażki w bieżących rozgrywkach o mistrzostwo Portugalii.