Benfica wygrała z Galatasaray Stambuł

thelefty/Shutterstock
Benfica Lizbona wygrała przed własną publicznością z Galatasaray Stambuł 2:1 (0:0) w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Na Estadio da Luz wynik otworzył siedem minut po przerwie Jonas. 31-letni napastnik odebrał piłkę odbitą w polu karnym i pokonał stojącego w bramce gości Fernando Muslerę. Zaledwie sześć minut później do wyrównania doprowadził Lukas Podolski.

Taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w 67. minucie, gdy Luisao wykorzystał dośrodkowanie Raula Jimeneza i posłał futbolówkę w prawe okienko.

Pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Nicolas Gaitan, ale nie miało to już wpływu na końcowy wynik.

Podopieczni Rui Vitorii zgromadzili do tej pory dziewięć punktów i prowadzą w tabeli. Turcy mają pięć "oczek" mniej i plasują się na trzeciej pozycji.

We wcześniejszym spotkaniu grupy C FK Astana zremisowała bezbramkowo z Atletico Madryt.