Benfica wygrywa z Zenitem dzięki bramce w 91 minucie

Piłkarze Benfiki pokonali w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów rosyjski FC Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0). Jedynego gola w spotkaniu na Estadio da Luz zdobył Brazylijczyk Jonas.

31-letni zawodnik na listę strzelców wpisał się w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy. Wówczas wykorzystał on świetne dośrodkowanie z centralnego sektora boiska Nicolasa Gaitana i strzałem głową pokonał Jurija Łodygina.

Warto dodatkowo zaznaczyć, iż chwilę wcześniej drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał doświadczony obrońca rosyjskiego zespołu Domenico Criscito i w efekcie przyjezdni kończyli tę rywalizację w osłabieniu.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy obiema ekipami odbędzie się już w drugą środę marca. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi nad stadionem w Petersburgu o godzinie 18:00 czasu polskiego.