Beniaminek słabszy od Rennes, 90 minut Grosickiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze Angers SCO przegrali u siebie z drużyną Stade Rennes 0:2 (0:1) w pierwszym spotkaniu trzynastej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.

Na Stade Jean-Bouin cały mecz w barwach gości zaliczył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę.

Przyjezdni objęli prowadzenie już po czterech minutach gry, kiedy to do siatki miejscowych trafił Abdoulaye Doucoure. Siedemnaście minut po przerwie piąte zwycięstwo w sezonie przypieczętował reprezentant Szwajcarii Gelson Fernandes.

Dzięki tej wygranej ekipa z Bretanii awansowała na szóste miejsce w tabeli. Beniaminek z Kraju Loary doznał natomiast trzeciej porażki i spadł na czwartą pozycję. Obie drużyny dzielą już tylko dwa punkty.